WORLD OF TOMORROW

Jeden z najbardziej zfreakowanych i niezależnych filmowców naszych czasów – Don Herzfeldt – opublikował dzisiaj w sieci swój kolejny film krótkometrażowy. Tym razem zabiera nas w przyszłość, z której będziemy mogli spojrzeć w głąb naszych przeżyć i wspomnień. W końcu teraźniejszość możemy docenić dopiero wtedy, kiedy staje się przeszłością.

Film World Of Tomorrow zdobył nagrodę główną jury na Sundance Film Festival w kategorii najlepszy film krótkometrażowy. To już druga nagroda Herzfeldta za animację: wcześniej nagrodzony został film EVERYTHING WILL BE OK. Nie jest to jednak jedyna nagroda, jaką Hezfeldt zgarnął za swoje najnowsze dzieło.

Każdy fan sztuki Herzfeldta doskonale wie, czego może się spodziewać po jego najnowszej animacji. W stylistyce science-fiction autor opowiada o problemach w komunikacji między ludźmi, pamięci i jej utracie, a także snuje ponurą reflkesję o tożsamości współczesnego człowieka.  A wszystko jest oplecione typową dla Herzfeldta prostotą i pełną humoru animacją.

Herzfedlt opowiada o tożsamości, która budowana przez nasze doświadczenia i wspomnienia sama wybiera to, co zapamiętamy. Czasem jesteśmy pozbawieni świadomego wyboru przeżyć, które zostawiają największe piętno na tym, kim się stajemy. Pamięć zostaje sztucznie programowana i przechowywana, a my sami gubimy się w pragnieniach, jakie produkuje ludzka podświadomość. Dlatego dopiero jeżeli coś stracimy, jesteśmy w stanie to docenić.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem całych 17 minut WORLD OF TOMORROW odsyłamy na vimeo autora. Naprawdę warto!