WNĘTRZE OD PROJEKTANTA

JeanPaulGaultierRocheBobois_2

W mozole pracy tworzą nowe kolekcje i ubrania, którymi później będzie zachwycał się świat. Jak myślicie, czy światowi projektanci nigdy nie chcieli zamienić się w designerów i poszaleć wyobraźnią w waszych domach? Chcieli! I dobrze im to wychodzi.

Głośnym echem odbiła się nowa kolekcja  Alexandera Wanga, którą stworzono we współpracy z włoską firmą Poltrona Frau. Debiut Wanga w dziedzinie wzornictwa to czarne, skórzane i aksamitne fotele typu ‘bean bag’ ze stolikiem w środku którego ukryty jest barek. Dyrektor kreatywny marki Balenciaga przekłada swoje podejście do ubrań na design wnętrzarski. Czekamy na więcej.

Alexander Wang for Poltrona Frau

Alexander Wang for Poltrona Frau: miedziane półki rozświetlają wnętrze barku

Siła przepychu, złota i barkowych mebli wciąż jest na topie. Wykorzystało to Versace, które od kilku lat produkuje wyposażenia powstałe na starym, sprawdzonym schemacie. Opływające w złote elementy meble, kiczowate ponad wszystko. Wszystko to nie odbiega od wizerunku marki, który został wykreowany na światowych wybiegach.

Versace Home

Versace Home: złoto to znak rozpoznawczy marki

Versace Home: wysokie wnętrza stanowią idealną oprawę dla tego designu

Armani stawia kropkę nad i w luksusowych wnętrzach. Nie znajdziemy tu barokowych mebli. Spokojne i delikatne designerskie projekty to całkowite przeciwieństwo Versace.

Armani Casa: dodatki o obłym kształce harmonizują z geometrycznym blatem

Armani Casa
Słyszeliście o marce Urban Zen, której autorką jest Donna Karan? Prostota, modernistyczny styl dający energie prosto ze wschodu. Ostra geometria w drewnie i z delikatnymi tkaninami. My widzimy tu architekturę Franka Lloyda Wrighta, a wy?

Urban Zen by Donna Karan: nieodłącznym elementem kolekcji są motywy natury

Urban Zen by Donna Karan: nic tak nie otwiera przestrzeni jak biel
Marka Roche Bobois i Jean Paul Gaultier tworzy zgrany duet we designerskich projektach utrzymanych w pop artowym klimacie. Można powiedzieć, że da się dostać oczopląsu od przeróżnych konfiguracji marynarskich pasków. Ale zaraz, czy design tych mebli ogranicza się do samych pasków? Oczywiście, że nie! Odnajdziemy motywy kwiatowe, a nawet hollywoodzkie sceny filmowe.

http://editoratlarge.com/system/Image/photo%205.jpg

Jean Paul Gaultier pour Roche Bobois

Marc Jacobs, którego torebki są już wszędzie, ma romans ze wzornictwem. Nie projektuje od nowa, ale odświeża. Tworzy z Niną Tolstrup duet, który obija stare, zapomniane meble biurowe w nowe tkaniny. Pomyślelibyście, że te meble meble były naruszone zębem czasu?

Marc Jacobs, Re-imagined

Marc Jacobs, Re-imagined: kolor nadał krzesłu nowe życie
Marni nie oszczędza swoich sił. Stworzyło projekt „100 krzeseł” – jaskrawe meble do użytku zewnętrznego. Zaprojektowali 80 siedzisk, 10 biurek i 10 stołów. Pewnie myślicie, że wszystko wykonały maszyny i to nie żaden problem. Tu się mylicie! Meble wykonali kolumbijscy ekswięźniowie – ręcznie! Był to rodzaj resocjalizacji i powrotu do normalnego życia społecznego i zawodowego.

Marni "100 Chairs": nie tylko piękny, ale i prospołecznyprojekt

Zagraniczni projektanci bawią się wnętrzami. A jak jest w Polsce? Zień Home aranżuje domy w najlepszym stylu. Zachowuje spójne ze swoim stylem cechy. Jest jednym z nielicznych rodzimych projektantów, który interesuje się wzornictwem.

Zień Home: Woronicza Qbik, Warszawa

Czy to dobrze, że znani projektanci tak szaleją we wzornictwie? My się cieszymy i czekamy na więcej!