BIONIC POP

Sztuka współczesna już dawno porzuciła wszelkie możliwe tematy tabu i seksu. W końcu przyszedł i czas na popkulturę. Model Alex Minsky już dawno zdobył serca milionów kobiet i mężczyzn. I zrobił to bez cienia wstydu i bez jednej nogi. Muzyka nie pozostaje w tyle!

Viktoria Modesta to pierwsza światowej sławy niepełnosprawna artystka pop. Choć zamiast niepełnosprawną, woli nazywać siebie bioniczną. Jej najnowszy teledysk „Prototype” to projekt łączący muzykę, modę, sztukę i spot inicjatywy Channel 4Born Risky. Viktoria Modesta i jej Bionic Pop już dawno przekroczył 10 milionową oglądalność!

Brytyjska artystka łotewskiego pochodzenia już nie raz udowodniła, że nie ma na świecie rzeczy niemożliwych. Tym bardziej, kiedy żyjemy w czasach urealniającego się science-fiction z ubiegłego wieku. Viktoria Modesta ma szansę stać się nową ikoną pięknej i seksownej gwiazdy pop. Już na samym początku „Prototype”, ubrana w ciuchy od Vivienne Westwood, dumnie kroczy z elegancką protezą w kształcie czarnej, metalowej szpilki. Potem jest już tylko ciekawiej.

Viktoria nie chce wzbudzać współczucia wobec środowisk osób niepełnosprawnych. Nie chce być ofiarą i nie chce patrzeć na swoje ciało w kategoriach tabu lub wstydu. Świetnie czuje się w swoim ciele i wie, jak je eksponować. Z resztą, zobaczcie sami – Viktoria Modesta, bionic pop i jej PROTOTYPE. I jak napisał sam Channel 4: Make sure you stick around for the amazing spike dance at the end.