ROBYN & LA BAGATELLE MAGIQUE

robyn la bagatelle magique

Nigdy nie potrafiłem odpowiedzieć na pytanie „kto jest twoim ulubionym artystą muzycznym”. Do czasu, kiedy usłyszałem kawałek The Girl and The RobotRobyn i Röyksopp. Ta piosenka stała się moją ulubioną, a ja zacząłem interesować się muzyką tworzoną przez Robyn.

Ostatnio była w trasie koncertowej razem Röyksopp i jak sama powiedziała:

After touring a lot with the last record, I felt like I wanted to make music again. But I had no idea about what I wanted to do, so I started hanging out with Christian.

Christian Falk, o którym mowa, był szwedzkim producentem i muzykiem, który współpracował z Robyn od roku 1999. Zmarł w ubiegłym roku w wieku 52 lat na raka trzustki. Mimo swojego wieku był osobą, która do ostatnich swoich dni tworzyła muzykę, a dodatkowo sam pokazywał Robyn co znalazł na Spotify bądź Youtube, gdzie sam często wrzucał muzykę.

Rok przed tym jak zmarł Christian, Robyn zdała sobie sprawę z tego, że będą potrzebować pomocy by dokończyć projekt, więc poprosiła Markusa Jägerstedt, z którym już współpracowała przez kilka lat. Spotykali się w trójkę, by wspólnie pracować nad projektem La Bagatelle Magique.

Kilka dni temu ogłoszone zostały szczegóły mini albumu, na którym znajdzie się pięć kawałków. Jeden z nich mogliście zobaczyć na naszym facebooku, a najnowszy przedstawiam Wam poniżej: