JYLLE NAVARRO

Berlin Alternative Fashion Week powoli dociera do finału, a my już mamy wam sporo do opowiedzenia. Na opening party przypadkiem poznaliśmy projektantkę, której kolekcje to dosłownie wybuchowa mieszanka kolorów, ulicznej mody i inspiracji plemiennymi kulturami. Jylle Navarro opowiedziała nam nieco o swoim pokazie na Berlin Alternative Fashion Week i rynku alternatywnej mody, który bywa nieprzewidywalny i niepewny.

Jylle Navarro potrafi zaskoczyć nie tylko szalonymi pomysłami, kolorystyką czy zwariowanymi dodatkami – ale przede wszystkim innym sposobem szycia i trochę odchyloną perspektywą projektowania. Inspiracje czerpie z różnych źródeł, od podziemnej brytyjskiej sceny gejowskich klubów do rdzennych kultur z Azji i Afryki. Nowe kształty i szokujący efekt końcowy gwarantuje wyróżnienie się z otoczenia – co więcej, będzie to wyróżniające w dobrym stylu.

Popyt na alternatywną modę dotyczy przede wszystkim Berlina, w którym Jylle już jutro pokaże swoją najnowszą kolekcję TRIBES. Poza Berlinem ciężko jest jednak znaleźć miejsce, w którym ludzie będą nie tyle co otwarci na alternatywną modę, ale nią zafascynowani. Zostaje jeszcze Japonia, która nosi w sobie duży potencjał na rozwój offowej mody i daje szansę alternatywnym projektantom.
Z resztą sami zobaczcie projekty Jylle Navarro i razem z nami zakochajcie się w alternatywnej modzie.