EUGENIA LOLI

Kolaże nie są specjalnie nową rzeczą w sztuce ale przeżywają drugą młodość. Robią je teraz wszyscy, nawet Twoi znajomi coś kleją. Eugenia Loli tworzy historię na kolażach. Różne elementy tworzą spójną, zachwycająca i niestandardową opowieść. Chodźcie z nami zagłębić się w te historie!

W swoim życiu była pielęgniarką, programistką i nawet robiła filmy. Animowany film naprowdził ją do odkrycia kolaży i one odkryły ją. Surrealistyczne prace Loli są pełne ironii. Artystyka sama o sobie mówi, że sarkazm to dobre określenie jej stylu kolażowego. Nie trzyma się sztywnych granic sztuki. Podróżuje do modernistycznych prac po surrealistyczne opowieści.

Swoje dzieła tworzy w bardzo prosty sposób. Zaczyna od bazy, a później stara się dopasować do siebie poszczególne elementy i opowiedzieć nam historie. Czasami jest to coś po prostu dobrego dla oka. Co jest inspiracją Eugenii? Kieron „Cur3es” Cropper, Bryan “Glass Planet” Olson i David Delruelle. Zdecydowanie są to mistrzowie sami w sobie. Eugenia powoli staje się mistrzynią łączenia stylów i bawienia się kompozycją, która współgra z historią.

Więcej jej prac znajdziecie tutaj!