COLOURS OF OSTRAVA 2015

Dolní Vítkovice

Ostrava – niewielkie miasto w Czechach na kilka dni zamieni się w międzynarodowe centrum muzyki wielogatunkowej. Na obszarze dawnej huty w Vitkovicach w dniach 16-19 lipca tego roku odbędzie się dwunasta edycja festiwalu „Colours of Ostrava”.

W zeszłym roku wybrałem się po raz pierwszy na Openera, w tym roku chciałem posłuchać muzyki i doswiadczyć koncertów w nieco innym klimacie.

Huta w Vitkovicach powstała w 1829 roku, a w 1843 roku ten wyjątkowy kompleks przemysłowy uzupełniła kopalnia węgla Hlubina. W 2008 roku wpisana została na listę Europejskiego Dziedzictwa Kultury. Dzisiaj jest to jeden z najcenniejszych zabytków industrialnej architektury udostępniony do zwiedzania. W poprzemysłowych halach działa Centrum Sztuki, a dawny zbiornik na gaz zastąpiony został niebagatelnych rozmiarów halą koncertową.
Gwiazdami festiwalu w Ostravie są między innymi Bjork, Rudimental, Kasabian, St.Vincent, Mika, Clean Bandit i wielu innych artystów w tym także z Polski.

Więcej informacji o wykonawcach i samym festiwalu możecie przeczytać na oficjalnej stronie Colours of Ostrava. Jeśli tylko nie zgarnie mnie ochrona, możecie liczyć też na obszerną fotorelację ode mnie.

c3d24942362d863a30e03d1530a4051aColoursofOstrava_2015

1 Comment

Comments are closed.