BAFW /// ROBERTO PIQUERAS

Roberto Piqueras jest bez wątpienia nieprzeciętnym projektantem – a mimo to niewielu o nim w ogóle słyszało. Alternatywna moda ma to do siebie, że trafia do wąskiego kręgu odbiorców, którzy są jednocześnie jej wyznawcami. Z daleka od światowych wybiegów i high fashion prezentujemy wam modę prosto z pierwszej edycji Berlin Alternative Fashion Week!

Pierwsza odsłona należy do londyńskiego projektanta hiszpańskiego pochodzenia – Roberta Piqueras. Burza kolorów w stylu ulicznego new-rave  w akompaniamencie szalonej latynoskiej muzyki na modowym wybiegu – czego chcieć więcej!

Pokaz był niezwykle dynamiczny. Piqueras zaskakiwał nowymi pomysłami, a gdyby porównać go do któregokolwiek ze znanych projektantów – bez wątpienia byłby to tylko Nasir Mazhar. Leginsy w pentagramy, dresy czy stylówki idealne dla Die Antwoord jak i dla wszystkich zbuntowanych miłośników mody.

Piqueras jest znany przede wszystkim w azjatyckich stolicach mody. Jego styl pochodzi prosto z ulicy i to właśnie na niej projektant realizuje swoje sesje i promo videos. Jego modowe rozwiązania idealnie komponują się z miejską przestrzenią i wraz z nią tworzą to, co dzisiaj nazywamy street stylem w szerszym tego słowa znaczeniu.

Moda alternatywna nie kieruje się trendami, a stawia na różnorodność i oryginalność. Dlatego nie będziemy spoilować o mainstreamowych trendach na następny rok, a pokazujemy wam kolekcję Roberta Piquerasa na sezon spring-summer 2015 zaprezentowaną na Berlin Alternative FW!